26 marca w Ośrodku odbyło się wspólne spotkanie repatriantów i działaczy LGD.
Lider Zielonej Wielkopolski realizuje wspólnie z 20 innymi Lokalnymi Grupami Działania (w tym z grupą z Słowacji) projekt współpracy pod nazwą „Kreator Przedsiębiorczości”. W ramach tego projektu Grupy zaplanowały m. in. szkolenia i wizyty studyjne dla mieszkańców swoich obszarów działania. Tym razem na zaproszenie średzkiego Lidera przyjechali przedstawiciele 3 Lokalnych Grup Działania: LGD Ziemi Sandomierskiej (gminy: Sandomierz, Dwikozy, Samborzec, Klimontów, Lipnik, Łoniów, Wilczyce, Zawichost, Obrazów), LGD Dorzecze Bobrzy (gminy: Miedziana Góra, Mniów, Piekoszów, Strawczyn, Zagnańsk) i LGD Razem na Piaskowcu (gminy Borkowice, Chlewiska, Jastrząb, Mirów, Mirzec, Orońsko, Skarżysko Kościelne, Szydłowiec i powiat szydłowiecki).
Podczas takich wizyt gospodarze przedstawiają najciekawsze obiekty z zakresu przedsiębiorczości ale także ośrodki kultury, zabytki i obiekty niespotykane na obszarach przybyłych gości. Goście mieli okazję usłyszeć w jaki sposób doszło do utworzenia Rodaka , jak na co dzień funkcjonuje Ośrodek oraz jak wygląda codzienne życie i adaptacja mieszkańców.
Udział w spotkaniu pani Haliny Biechowiak-Drożak, przedstawiciela Lidera Zielonej Wielkopolski miał również na celu nawiązanie kontaktu z naszym Ośrodkiem aby móc zaprosić zainteresowanych repatriantów do udziału w projekcie „Kreator Przedsiębiorczości”.

tłumacz/переводчик/translate »